TEOG YEP Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2017 Yerleştirme Puanları

TEOG yerleştirme heyecanı başlıyor. TEOG tercih tarihleri ve YEP puanları yani yerleştirme puanı takvimi belli oldu. Peki, TEOG YEP sonuçları ne zaman açıklanacak?

TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

TEOG ikinci dönem sınavı 26-27 Nisan tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleşti. İkinci oturumun ardından sınav sonuçları yayımlandı. Şimdi ise 30 Haziran’da TEOG YEP Yerleştirme puanları belli olacak daha sonra tercih süreci başlayacak.

TEOG SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İyi bir lise hayali ile yanıp tutuşan öğrenciler büyük bir sabırsızlıkla TEOG Yerleştirme puanı YEP sonuçlarını bekliyorlar. Sınav sonuçlarının ise edinilen bilgiye göre 30 Haziran 2017 Cuma günü açıklanacak. Sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz aşağıdaki linke tıklayınız.

TEOG SINAV SONUÇLARI

TEOG SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

TEOG yazılı sınav sonuçları e-okul.meb.gov.tr sitesinden açıklanacak. Sonuçlar açıklandığı anda veliler ve öğrenciler siteye girerek “Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş” yapmaları gerekmektedir.

Ardından Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul No kutucuklarına doğru bilgileri girdikten sonra e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapabilirler. e-Okul VBS üzerinden sadece sınav sonuçları değil aynı zamanda öğrencinin en son devamsızlık ve not bilgisine de ulaşılabiliyor.

2017 TEOG Yerleştirme Takvimi – TEOG Tercihleri Ne Zaman Yapılacak Sonuçların Tarihi

TEOG Sonuçları Öğrenmek İçin Tıkla

2017 TEOG YEP Sonuçları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir