TEOG Sonuçları Sorgulama e Okul 2 Dönem TEOG Puanları

Temel eğitimden ortaöğretime geçiş sınavı olan Teog sınavının 2. oturumu 26-27 Nisan’da yapıldı. Sınav bitiminin ardından teog sınav soruları yayımlandı mı sorusu akıllara geldi. Öğrenciler, soruların yayınlanmasıyla puanlarının kaç olduğunu merak etmeye başladılar. Teog soruları erişim, Teog 2 puan hesaplama, Teog ne zaman açıklanacak gibi soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Temel eğitimden ortaöğretime geçiş sınavı olan Teog sınavının 2. oturumu 26-27 Nisan’da yapıldı. Sınav bitiminin ardından Teog sınav soruları yayınlandı mı sorusu akıllara geldi. Öğrenciler, soruların yayınlanmasıyla puanlarının kaç olduğunu merak etmeye başladılar. Teog soruları erişim, Teog 2 puan hesaplama, Teog ne zaman açıklanacak gibi soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinde 26-27 Nisan’da yapılan Teog sınavının 2. Oturumunun sorularını açıkladı.Öğrenciler sorulara bakarak ne cevap verdiklerini hatırlayabilir, puanlarını tahmini olarak hesaplayabilirler.

Teog puan hesaplama nereden yapılır?

Sınav sonuçları resmi olarak açıklanmadan önce Milli Eğitim Bakanlığı’nın kullanıma sunduğu Teog puan hesaplama sistemi sayesinde öğrenciler, puanlarını tahmini olarak hesaplayabilirler. Bunun için aşağıdaki linkten Teog puan hesaplama ekranına giriş yapılması gerekiyor.

TEOG Sonuçları Sayfası İçin Tıkla

TEOG PUAN HESAPLAMA SİSTEMİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ..

Teog sonuçları ne zaman açıklanacak?

26-27 Nisan tarihinde yapılan TEOG 2. dönem sınavlarının sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının belirlemiş olduğu takvime göre Haziran ayı içerisinde açıklanacak.

Yerleştirme başvuruları ise Temmuz ayının ilk veya ikinci haftasında başlayabilir.

Teog 1. sınav sonucu ve 2. sınav sonucunun yanı sıra okullarda yapılacak sınavların ardından hepsinin ortalaması alınarak lise puanı hesaplanır. Daha sonra lise taban puanları 2017 ye bakarak hangi liseye girilebileceği tahmini olarak görülebilir ve tercihler yapılabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir