TEOG Sonuçları Sorgulama e Okul 2 Dönem TEOG Puanları

Temel eğitimden ortaöğretime geçiş sınavı olan Teog sınavının 2. oturumu 26-27 Nisan’da yapıldı. Sınav bitiminin ardından teog sınav soruları yayımlandı mı sorusu akıllara geldi. Öğrenciler, soruların yayınlanmasıyla puanlarının kaç olduğunu merak etmeye başladılar. Teog soruları erişim, Teog 2 puan hesaplama, Teog ne zaman açıklanacak gibi soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Temel eğitimden ortaöğretime geçiş sınavı olan Teog sınavının 2. oturumu 26-27 Nisan’da yapıldı. Sınav bitiminin ardından Teog sınav soruları yayınlandı mı sorusu akıllara geldi. Öğrenciler, soruların yayınlanmasıyla puanlarının kaç olduğunu merak etmeye başladılar. Teog soruları erişim, Teog 2 puan hesaplama, Teog ne zaman açıklanacak gibi soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinde 26-27 Nisan’da yapılan Teog sınavının 2. Oturumunun sorularını açıkladı.Öğrenciler sorulara bakarak ne cevap verdiklerini hatırlayabilir, puanlarını tahmini olarak hesaplayabilirler.

Teog puan hesaplama nereden yapılır?

Sınav sonuçları resmi olarak açıklanmadan önce Milli Eğitim Bakanlığı’nın kullanıma sunduğu Teog puan hesaplama sistemi sayesinde öğrenciler, puanlarını tahmini olarak hesaplayabilirler. Bunun için aşağıdaki linkten Teog puan hesaplama ekranına giriş yapılması gerekiyor.

TEOG Sonuçları Sayfası İçin Tıkla

TEOG PUAN HESAPLAMA SİSTEMİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ..

Teog sonuçları ne zaman açıklanacak?

26-27 Nisan tarihinde yapılan TEOG 2. dönem sınavlarının sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının belirlemiş olduğu takvime göre Haziran ayı içerisinde açıklanacak.

Yerleştirme başvuruları ise Temmuz ayının ilk veya ikinci haftasında başlayabilir.

Teog 1. sınav sonucu ve 2. sınav sonucunun yanı sıra okullarda yapılacak sınavların ardından hepsinin ortalaması alınarak lise puanı hesaplanır. Daha sonra lise taban puanları 2017 ye bakarak hangi liseye girilebileceği tahmini olarak görülebilir ve tercihler yapılabilir.

26-27 Nisan 2017 TEOG Soruları Nasıl Olacak Zor mu Kolay mı?

2.Dönem TEOG soruları merak ediliyor. Öğrenciler sınava girecek soruyorlar. 2.TEOG sınavları 26-27 Nisan tarihlerinde yapılacak…Eğitim Uzmanı Hatice Yılmaz, “8. sınıf öğrencilerinin sınav için form tutmaya başlamaları gerekiyor” diyor. 26-27 Nisan 2017 TEOG Soruları Nasıl Olacak Zor mu Kolay mı Olacak?

57026d3367b0a94b28e08145

2.TEOG’da öğrencileri en çok zorlayacak sınav “TÜRKÇE” olacaktır

Bu yıl ikinci etabı 26-27 Nisan’da gerçekleşecek sınav ile ilgili öğrencilerin üzerine düşen sorumluluklar nelerdir? Sınava nasıl hazırlanmak gerekiyor? TEOG Sınav konuları soruları hangi konulardan gelecek? Bu soruları Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Uzmanı Hatice Yılmaz yanıtladı.

Hatice Yılmaz; “Hazırlık sürecini sağlıklı geçiren ve akademik olarak tüm derslerden gerekli konuları tamamlamış olan bir öğrenci mutlaka başarır” dedi.

26-27 Nisan 2017 tarihinde yapılacak 2.TEOG sınavında öğrenciler birinci gün Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İkinci gün Fen Bilimleri, TC İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil den sorumludurlar. Peki TEOG soruları zor mu olacak kolay mı?

 

İkinci TEOG’da öğrencilerin en çok zorlayacak sınav “Türkçe” olacaktır

Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Uzmanı Hatice Yılmaz, İkinci TEOG’da öğrencilerin en çok zorlanma ihtimalinin olduğu dersin Türkçe olabileceğinin altını çizdi. Yılmaz, “Türkçe ile ilgili konulara yönelik kavramlar ve her kavrama yönelik alt bilgilerin çokluğu öğrencilerin TEOG’da Türkçeden zorlanmalarına neden olmaktadır” dedi.

Hatice Yılmaz, “öğrencilerin Türkçe dersinden başarılı olabilmeleri için öncelikle okuma, anlama, yorumlama ve okuduklarından çıkarım yapabilme becerilerinin gelişmiş olması gerekmektedir. Bu beceriler öğrencinin öğrenim hayatı boyunca edinmiş olması gereken becerilerdir. Aynı şekilde matematik her yıl eski bilgilerin üzerine yeni bilgiler eklenerek öğrenilen bir derstir. Müfredat programı hazırlanırken her yıl öğrencinin bir önceki yıl öğrendiği konuları unutmadığı düşünülerek oluşturulur. Öğrencinin 8. sınıf matematik konularını anlayıp kavrayabilmesi 5.,6. ve 7. Sınıf bilgilerinin de eksiksiz olmasını gerektirir. Türkçe ve Matematik derslerinde başarılı olan dili ve matematiksel kavramları kullanma becerileri gelişmiş öğrencilerin tüm derslerde başarılı olma ihtimali oldukça yüksektir” dedi.

Sınava kadar olan sürede öğrenciler ve yapmalı?

Öğrencilerin öncelikle MEB Talim ve Terbiye Kurulunun sayfasından sınavda sorumlu oldukları ünite, konu ve kazanımları gösterir tabloları inceleyip sınava bu kazanımları bilerek çalışmaları gerekiyor.

İkinci olarak çalışmaya başladıkları her konu ile ilgili fark ettikleri bilgi eksiklerini geçmiş yıllarından kitaplarından tamamlama alışkanlığı edinmeleri gerekiyor.

Matematiksel işlem gerektirmeyen dersleri daha etkin öğrenmek için ertesi gün derste işlenecek konuyu en az iki defa okuyarak derse girmiş olmaları, dersi dikkatle dinleyip anlamadıklarını sormaları ve öğretmenin önemle üzerinde durduğu bölümleri işaretleyerek tekrarını yaparken bu bölümleri dikkatle çalışmaları gerekiyor.

Sayısal işlem gerektiren derslerde başarı için derse katılmak, sınıfta çözülen tüm soruların çözümünü deftere kaydetmek ve işlemleri yapmaya özel önem vermek gerekiyor. Elbette günün tekrarı ve ödevleri günü gününe yapmak öğrenilen bilgileri geliştirmek için farklı kaynaklardan soru çözmek sınava hazırlanmanın olmazsa olmazlarıdır.

TEOG Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Sınavlara hazırlanırken öğrencilerin en çok yaptığı hata ise kendilerine uyguladıkları testlerde yanlış çözdükleri soruların doğrusunu öğrenmek için çaba harcamamalarıdır. Oysa bizi başarılı yapan yaptığımız yanlışları doğruya çevirmektir. TEOG sonuçları e okul ile eş zamanlı olarak sayfamızda olacak.

2.Dönem TEOG Soruları Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

TEOG Soruları ve Cevapları 26-27 Nisan 2017 MEB İndir TEOG Yorumları EBA

2017 TEOG soruları indir Milli Eğitim Bakanlığı tarafından (MEB) Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen birinci dönem ortak sınavların ilk oturumu sona erdi. Türkçe Matematik Din Kültürü İngilizce Fen ve Teknoloji İnkılap Tarihi TEOG soruları ve cevapları indir

teog

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik merkezi ortak sınavların ilk gün oturumları sona erdi.

Ortak sınavların ilk oturumu, yurt içinde 970 merkez, 16 bin 237 okul, 91 bin 349 salonda; yurt dışında ise 7 ülke, 14 merkez, 22 okulda gerçekleştirildi.

Yurt içi ve yurt dışındaki merkezlerde saat 09.00, 10.10 ve 11.20’de başlayan sınavlarda, öğrenciler bugün Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi derslerinden sınava girdi.

26-27 Nisan 2017 TEOG Soruları İçin Tıkla

Her ders için dört seçenekli çoktan seçmeli testlerden oluşan 20 soruluk A, B, C, D kitapçık türleri kullanıldı ve her bir ders yazılısının süresi 40 dakika oldu.

>> TEOG Puan Hesaplama Sayfası İçin Tıkla <<

TEOG Lise Taban Puanları İçin Tıklayınız

Yarınki ikinci oturumda ise “fen ve teknoloji, TC inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil” derslerinden sınav yapılacak. İngilizce testini yurt içinde 1 milyon 153 bin 995, yurt dışında 860 öğrenci, Fransızca testini 383 öğrenci, Almanca testini 369 öğrenci, İtalyanca testini de 11 öğrenci yanıtlayacak.

Ortak sınavların gerçekleştirildiği okullarda ders yapılmadı.

TEOG Sınav sonuçlarının 2017 Haziran ayında açıklanması bekleniyor.

TEOG Sınav Soruları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Mahkeme Kararı 2017 e Okul

Milyonlarca öğrenci ve onların velileri E Okul TEOG sınav sonuçları için ekran başına geçti. Daha önce MEB tarafından ocak ayının ilk haftasında açıklanacağı belirtilen TEOG Yerleştirme puanları görünen o ki, mahkeme kararı sonrası açıklanacak. Çünkü, birkaç soru için dava açılmış durumda. Öğrencilerde büyük bir hayal kırıklığına sebep olan bu durumun sebebi neydi ve bundan sonra ne olacak, 1. Dönem 2016 2017 TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

teog mahkeme

Mahkeme Sonucu Beklenecek

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada söz konusu ertelemenin nedeni TEOG sınavındaki bir sorunun hatalı olduğu gerekçesiyle, yargıya taşınması. Haliyle, mahkemeden çıkacak sonuç oldukça önemli. MEB, bu durumda sonuçları açıklayamaz. Eğer açıklarsa, ola ki soru iptal olursa, tüm hesaplamalar yeniden yapılmak zorunda kalacak. Bu da büyük bir kaosu beraberinde getirir. Yani MEB’in şu an doğruyu yaptığını söyleyebiliriz.

TEOG Sonuçları Çok Gecikir mi?

Öğrencilerin telaşa kapılmasına gerek yok, zira MEB, zaten sonuçları karnelerden önce her halukarda açıklayacak. Bu durumda en geç 15 Ocak tarihine kadar açıklanmış olacak.. Bu kadar sürede de mahkeme kesinlikle kararını çoktan vermiş olacaktır. Büyük kitleleri ilgilendiren, böylesine önemli davalarda mahkeme organları daha hızlı hareket etmektedirler. Yani eokul-meb.com olarak bizim öngörümüz, 15 Ocak tarihini görmeden sonuçlar açıklanacaktır.

TEOG sınav sonuçları için sitemizi takipte kalın, gelişmelerden anında haberdar olun…

eokul-meb.com

TEOG Nakil Sonuçları Saat Kaçta Açıklanacak 2016 Ne Zaman Belli Olacak

TEOG nakil sonuçları saat kaçta açıklanacak? 22 Ağustos Pazartesi günü TEOG 1. nakil sonuçları açıklanıyor. Uzun ve yorucu bir senenin ardından en önemli an geldi ve çattı.  Peki 2016 Teog nakil sonuçları ne zaman açıklanacak işte MEB tarafından yapılan açıklama:

teogsonuclari2

TEOG lise nakil sonuçları saat kaçta açıklanacak heyecanlı bekleyiş sürüyor. TEOG nakil sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda resmi açıklama yapıldı. TEOG birinci nakil sonuçları 22 Ağustos’ta açıklanacak. Boş kontenjanlar ise daha sonra ilan edilecek.

Yeni takvime göre, boş kontenjanlar 15 Ağustos’ta ilan edildi. Yerleştirmeye esas 1’inci nakil tercih başvuruları, 15-19 Ağustos, 2’nci nakil başvuruları 22-26 Ağustos´ta, 3’üncü nakil başvuruları 29 Ağustos- 2 Eylül tarihlerinde yapılacak.

TEOG NAKİL SONUÇLARININ AÇIKLANMASI

YEP ile öğrenci alan okulların 1. nakil başvurusu sonrası Teog yerleştirme sonuçları, 22 Ağustos 2016 tarihinde https://www.meb.gov.tr ve https://e-okul.meb.gov.tr adreslerinde ilan edilecektir. Öğrenciler, T.C. kimlik numarası ve doğum tarihiyle nakil sonuç bilgilerini sorgulayabilecektir. Öğrencilere ayrıca sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

TEOG Nakil Sonuçları 2016 Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2016 TEOG Soruları Çalındı mı? MEB’den Son Dakika Açıklaması

2016 TEOG sınav Soruları Çalındı mı? MEB’den Son Dakika Açıklaması Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, çeşitli basın yayın kuruluşlarında ve sosyal medyada merkezî ortak sınav kitapçığının sızdırıldığı ile ilgili haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılmasına lüzum görüldüğünü belirtilerek, “Milli Eğitim Bakanlığı, eğitimi ilgilendiren her haberi hassasiyetle takip eder, kamuoyunda rahatsızlık yaratan, veli, öğrenci ve öğretmenlerimizi endişe ve kaygıya sevk edecek haberlere ilişkin inceleme ve araştırma yapar. Bakanlığımız söz konusu iddialarla ilgili olarak da iddianın dile getirildiği ilk andan itibaren konunun önemine binaen ivedi bir şekilde etraflıca incelenmesi için Rehberlik ve Denetim Başkanlığına inceleme/soruşturma talimatı vermiştir” denildi.

Açıklamada şunlar kaydedildi:

“Yapılan inceleme soruşturma neticesinde; ilk etapta sosyal medya aracılığı ile ortaya çıkan, daha sonrasında yazılı ve görsel basına da konu olan ‘sınav kitapçığı kapak görüntüsü’; internet ve sosyal medya dünyasında ’trolleme’ denen dezenformasyona dayalı bir algı çalışmasının ürünüdür. Bu ’sınav kitapçığı kapak görüntüsü’ önceki sınavlarımız sonrası yayımlanan ’basın nüshası’nın üzerinde oynanmış biçimidir. Sözü edilen ’kapak formatı’ gerçekleştireceğimiz ’Merkezî Ortak Sınav’da kullanılacak kitapçık kapaklarıyla yazı karakteri, şablon ve mizanpaj yönünden bütünüyle farklıdır. Sınav güvenliğine dair herhangi bir prosedür ihlali ve sızma söz konusu olmayıp iddiaların tamamen uydurma ve asılsız olduğu tespit edilmiştir.

Milli Eğitim Bakanlığı, başta öğrencilerimiz olmak üzere kamuoyunun sosyal medya üzerinden kasıtlı ve sorumsuzca yayılan bu tür yalan haberlere itibar etmemesini saygıyla duyurur.”

Yani 2016 TEOG soruları için öğrenciler içini ferah tutsun.

TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2016 2. Dönem

MEB tarafından yapılan 2. dönem 2016 TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Bugünlerde birçok öğrencinin merak ettiği husus bu. 8. sınıf öğrencileri artık lise tercihleri konusunda hazırlıklara başlıyor. Zira 2. dönem Teog sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu cevabını buldu.

Haziran ayının ilk haftasında ortak sınav sonuçları belli olacak. E Okul Veli Bilgilendirme sistemi üzerinde açıklanacak olan TEOG sonuçları sonrasında yerleştirme puanları belli olacak akabinde tercih maratonu başlayacak. Bu çileli tercih süreci ise hemen hemen eylül ayına kadar devam edecek. Çünkü birkaç defa yerleştirme yapılacak, bunlara ek olarak nakiller de olacak.

Öğrencilerimize tavsiyemiz TEOG sitemiz üzerinden ilgili puanlar ve yüzdelik dilimler doğrultusunda tercihlerini yapmalarıdır. Ve mutlaka okul rehber öğretmenlerinden ya da uzman eğitmenlerden tercih süresince destek almalarıdır. Unutmayın ki, geleceğinize şekil verme noktasında en önemli karar verme aşamasında bulunmaktasınız.

Bizler e okul sitesi olarak Teog sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz sitemizden duyuracağız.

27-28 Nisan 2016 TEOG Sonuçları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

TEOG Türkçe Soruları ve Cevapları 27 Nisan 2016 Yorumları MEB İndir

2016 TEOG Türkçe Soruları ve cevapları 27 Nisan Çarşamba günü sınavın hemen akabinde sayfamızda. Yine TEOG Türkçe sınav soruları ile birlikte sınava giren öğrencilerden TEOG Türkçe soruları nasıldı zor muydu kolay mıydı şeklinde Teog sınav yorumları da bu sayfada olacak.

2. Dönem TEOG soruları Türkçe bölümü için yorumlarınızı aşağıdan hemen paylaşabilirsiniz.

TEOG 2’nci dönem sınavları 27-28 Nisan’da, yurt içinde 970 merkezdeki 16 bin 176 okulda ve 92 bin 924 salonda, yurt dışında ise 15 merkezde ve 21 okulda gerçekleştirilecek.

Sınav öncesinde özel gereksinimlerini belgelendiren ve bilgileri modüle işlenen 3 öğrenci hastanede, 179 öğrenci evde, 10 bin 884 öğrenci tek kişilik sınıfta sınava alınacak ve bu öğrencilere 15 dakika ek sınav süresi tanındı.

27 Nisan 2016 TEOG Türkçe Soruları ve Cevap Anahtarı İle Yorumlarınız sınavın hemen akabinde burada olacak.

Sınav, yurt içi ve yurt dışındaki merkezlerde her 2 gün yapılacak oturum için saat 09.00, 10.10 ve 11.20’de başlayacak. Teneffüs araları 30 dakika olacak. Sınav uygulaması tüm merkezlerde eş zamanlı gerçekleştirilecek. Öğrenciler, 27 Nisan Çarşamba günü yapılan birinci oturumda, Türkçe, matematik, din kültürü ve ahlak bilgisi, 28 Nisan Perşembe günkü ikinci oturumda ise fen ve teknoloji, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil
derslerinden sınava girdi.

Her ders için dört seçenekli çoktan seçmeli testlerden oluşan 20 soruluk A, B, C, D kitapçık türleri kullanılacak ve her bir ders yazılısının süresi 40 dakika olacak. Öğrenciler, olağanüstü haller ve özel durumlar dışında kendi okullarında belirlenen sınıflarda sınava alınacak.

İngilizce testini 1 milyon 166 bin 275 öğrenci, Fransızca testini 383 öğrenci, Almanca testini 370 öğrenci, İtalyanca testini de 11 öğrenci yanıtlayacak.

TEOG sınavına giremeyen ve geçerli mazeretini belgelendirenler öğrenciler, 14-15 Mayıs’ta mazeret sınavlarına girebilecek. Sınav sonuçları, haziran içerisinde e-okul sisteminde açıklanacak.

27 Nisan 2016 TEOG Türkçe Soruları Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

TEOG Tatili Kaç Gün Olacak? 29 Nisan Tatil mi?

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre TEOG ikinci dönem sınavları 27 Nisan Çarşamba- 28 Nisan Perşembe günü gerçekleştirilecek. Şimdi öğrencilerin merakla beklediği soru 29 Nisan Cuma günü tatil olacak mı? Ancak Milli Eğitim Bakanlığın’dan gelen bilgilere göre, 29 Nisan Cuma günü tatil değil. Bazı veliler ise Teog sınavı için Pazartesi ve Salı’nın da tatil edilmesini istiyor. Şuan için beklenen tatil açıklaması yapılmadı. Herhangi bir tatil açıklaması yapılacak mı?

Temel öğretimden ortaöğretime geçiş sınavı(TEOG) için geri sayım başladı. Öğrenciler 27-28 Nisan tarihlerinde ter dökecekler. Çarşamba ve Perşembe günlerine denk gelen sınavın ardından gelen Cuma günü için tatil açıklaması henüz yapılmadı. 

29 NİSAN CUMA OKULLAR TATİL Mİ?

Milli Eğitim Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre, TEOG sınavı Çarşamba ve perşembe günlerine rastladı. 8. sınıf öğrencilerinin gireceği TEOG sınavının yapılacağı gün 5., 6. ve 7. sınıf öğrencileri izinli oluyor. Peki sınava girecek 8. sınıf öğrencileri 29 Nisan Cuma günü tatil yapabilecek mi? Şuan için MEB’den bir tatil açıklaması yapılmadı. Teog tatili kaç gün? 2. dönem TEOG sınavı ne zaman? 29 Nisan okullar tatili mi? Merak edilen soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz. 

TEOG Sınavı ne zaman? 

Ortaokul 8. sınıf öğrencilerinin liseye girebilmek için hazırlandıkları TEOG sınavı ilk dönem 25-26 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirildi. Öğrenciler ve velileri tarafından merakla beklenen 2. dönem TEOG sınavı 27 – 28 Nisan 2016’da gerçekleştirilecek. Mazereti olan öğrenciler için mazeret sınav tarihleri 14-15 Mayıs 2016. TEOG ikinci dönem sınavı sonuçlarının ise Haziran ayında açıklanması bekleniyor.

TEOG nedir? 

Temel Eğitimden Orta Eğitime Geçiş Sınavı(TEOG), 8.sınıf öğrencileri için yapılmakta olan sınavın kısa adıdır. Öğrenciler TEOG’da, Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, T. C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi derslerinden sınava tabi tutulmaktadır.

TEOG Puan hesaplama nasıl yapılacak?

Merkezi ortak sınavlarda alınan puanlar yıl sonu başarı puanı hesaplamasına dahil edilecek. Her dönem yapılan ortak sınavlarda ağırlıklandırılmış puanların hesaplanmasında; Türkçe, matematik, fen ve teknoloji dersleri için dört; T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük, yabancı dil ile din kültürü ve ahlak bilgisi için iki katsayısı o dersin puanı ile çarpılarak her bir dersin ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı hesaplanacak. Puanlama 700 tam puan üzerinden yapılacak.

TEOG Sınav saatleri 

Ortaöğretime yerleştirmeye esas puan hesaplamasında; öğrencilerin; 6, 7 ve 8’inci sınıf yıl sonu başarı puanları ile 8’inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacak, elde edilen toplam ikiye bölünerek merkezi sistemle öğrenci alan ortaöğretim kurumlarına yerleştirmeye esas puan hesaplamasında kullanılacak. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılacak. Ortak sınavlar, ülke genelinde olağanüstü haller ve özel durumlar dışında öğrencilerin öğrenim gördükleri okullarla, yurt dışında; KKTC ve MEB’e bağlı okulların bulunduğu, sınav yapılması uygun görülen merkezlerde Türkiye saatiyle 09.00, 10.10, 11.20’de başlayacak ve aynı anda yapılacak.

TEOG Sınav Tarihleri 2015 2016 ne zaman yapılacak

Milli Eğitim Bakanlığı, Temel Eğitimden Ortaöğretim Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında ortaokul 8’inci sıınfların katılacağı ortak sınavların tarihlerini açıkladı. Buna göre ilk TEOG ortak sınavları 25-26 Kasım 2015 tarihlerinde, mazeret sınavları ise 12-13 Aralık’ta yapılacak.

teog

1. Dönem ve 2. Dönem TEOG Merkezi Ortak Sınav Tarihleri Çarşamba ve Perşembe’ye Denk Geliyor

Milli Eğitim Bakanlığı, ortaokul 8’inci sınıf öğrencilerinin gireceği TEOG merkezi ortak sınavlarının yapılacağı tarihleri internet sitesinden duyurdu. TEOG sınavları geçen sene olduğu gibi perşembe cuma değil, çarşamba perşembe günleri yapılacak. Buna göre, birinci dönem TEOG ortak sınavları 25-26 Kasım 2015’te yapılacak. mazeret sınavları ise, 12-13 Aralık 2015’te olacak. İkinci dönem TEOG ortak sınavları için belirlenen tarih ise, 27-28 Nisan 2016. Bu sınavın mazereti de, 14-15 Mayıs 2016’da gerçekleştirilecek.

2015 2016 TEOG Sınav Konuları Öğrenmek İçin Tıklayınız

TEOG Sınav Tarihleri 2015 2016 Hakkında Yorum ve Sorularınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz