TEOG YEP Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2017 Yerleştirme Puanları

TEOG yerleştirme heyecanı başlıyor. TEOG tercih tarihleri ve YEP puanları yani yerleştirme puanı takvimi belli oldu. Peki, TEOG YEP sonuçları ne zaman açıklanacak?

TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

TEOG ikinci dönem sınavı 26-27 Nisan tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleşti. İkinci oturumun ardından sınav sonuçları yayımlandı. Şimdi ise 30 Haziran’da TEOG YEP Yerleştirme puanları belli olacak daha sonra tercih süreci başlayacak.

TEOG SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İyi bir lise hayali ile yanıp tutuşan öğrenciler büyük bir sabırsızlıkla TEOG Yerleştirme puanı YEP sonuçlarını bekliyorlar. Sınav sonuçlarının ise edinilen bilgiye göre 30 Haziran 2017 Cuma günü açıklanacak. Sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz aşağıdaki linke tıklayınız.

TEOG SINAV SONUÇLARI

TEOG SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

TEOG yazılı sınav sonuçları e-okul.meb.gov.tr sitesinden açıklanacak. Sonuçlar açıklandığı anda veliler ve öğrenciler siteye girerek “Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş” yapmaları gerekmektedir.

Ardından Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul No kutucuklarına doğru bilgileri girdikten sonra e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapabilirler. e-Okul VBS üzerinden sadece sınav sonuçları değil aynı zamanda öğrencinin en son devamsızlık ve not bilgisine de ulaşılabiliyor.

2017 TEOG Yerleştirme Takvimi – TEOG Tercihleri Ne Zaman Yapılacak Sonuçların Tarihi

TEOG Sonuçları Öğrenmek İçin Tıkla

2017 TEOG YEP Sonuçları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

TEOG Sonuçları YEP Yerleştirme Puanları Saat Kaçta Açıklanacak 30 Haziran 2017

TEOG yerleştirme takvimi belli oldu. YEP puanları 30 Haziran 2017 Cuma günü açıklanacak. TEOG sınav sonuç tarihi büyük merak konusu oldu. Peki TEOG yerleştirme puanları ne zaman açıklanır? İşte öğrencilerin merakla beklediği sorunun cevabı burada.

30 Haziran 2017 Cuma günü saat 10:00 itibariyle TEOG (Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş) sınav sonucu TEOG yerleştirme puanlarıaçıklanacak. Yeni eğitim öğretim yılının TEOG yerleştirme puanları TEOG sınavı sonuçları yani TEOG YEP puanı 30 Haziran Saat 10:00’da MEB üzerinden belli olacak. Lise eğitimine devam etmek isteyen öğrencilerin girdiği TEOG sınavı sonuçları ile ilgili tüm detaylar haberimizde…

2017 TEOG sınav sonucu kesin ne zaman açıklanır?

2017 TEOG SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN?

Öğrenciler kadar veliler de TEOG sonuçlarının bir an evvel açıklanmasını bekliyorlar. Fakat Milli Eğitim Bakanlığından sonuçların ne zaman yayınlanacağına dair resmi bir açıklama yapılmadı. Geçen sene Haziran ayının başında açıklanan TEOG sınav sonuçlarınında bu sene aynı tarihte açıklanması bekleniyor. MEB tarafından 2017 TEOG sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz haberimizin detayından öğrenebilirsiniz.

TEOG SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Yazılı sınav sonuçlarını öğrenmek isteyen velilerin ve öğrencilerin öncelikle e-okul.meb.gov.tr sayfasına girerek ”Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş” yapmaları gerekmektedir.

Ardından Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul No kutucuklarına doğru bilgileri girdikten sonra e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapabilirler. e-Okul VBS üzerinden sadece sınav sonuçları değil aynı zamanda öğrencinin en son devamsızlık bilgisine de ulaşılabiliyor.

TEOG Sonuçları İçin Tıkla

 

2017 TEOG Tercihleri Nasıl ve Ne Zaman Yapılacak? TEOG Yerleştirme Takvimi Nasıl İşleyecek?

Tercihiler öğrenci velisi tarafından 14-24 Temmuz 2017 (saat 17:00’e kadar) tarihleri arasında yapılacaktır.
 Tercih işlemi https://e-okul.meb.gov.tr internet adresinden veya herhangi bir ortaokul müdürlüğünden yapılabilecektir.
 Yapılan tercihler mutlaka ortaokul müdürlüklerine onaylatılacaktır..
 Yerleştirmede öğrenciler 25 tercih yapabileceklerdir.
 Nakil başvuruları, herhangi bir ortaokul müdürlüğünden boş kontenjan şartı aranmaksızın yapılabilecektir.
 Yerleştirme işlemleri; tercihleri doğrultusunda, okul kontenjanlarına göre, YEP (Yerleştirmeye Esas Puan) üstünlüğü, esas alınarak yapılacaktır.
 14-18 Ağustos 2017, 21-25 Ağustos 2017, 28 Ağustos-6 Eylül tarihlerinde nakil başvuru işlemi gerçekleştirilecektir.
 Nakil işleminde 3 (üç) tercih alınacak ve YEP üstünlüğüne göre yerleştirme merkezî olarak yapılacaktır.
 Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin öğrenim görmeye hak kazandıkları okullar belirlenmiş olup, kayıtları sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
 Yerleştirme sonuçları https://e-okul.meb.gov.tr adresinde açıklanacak
 Ortaöğretime yerleştirmeye esas puanların eşit olması hâlinde, AOSP (Ağırlıklandırılmış Ortak Sınav Puanı), eşitliğin devam etmesi hâlinde sırasıyla 8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki YBP üstünlüğü, eşitliğin devam etmesi hâlinde tercih önceliği, yine eşitliğin devam etmesi hâlinde okula özürsüz devamsızlık yapılan gün sayısının azlığı, bunların da eşit olması hâlinde ise öğrencinin doğum tarihine göre yaşça küçük olanların önceliği dikkate alınır.

TEOG YEP Sonuçları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

TEOG Sonuçları Sorgulama e Okul 2 Dönem TEOG Puanları

Temel eğitimden ortaöğretime geçiş sınavı olan Teog sınavının 2. oturumu 26-27 Nisan’da yapıldı. Sınav bitiminin ardından teog sınav soruları yayımlandı mı sorusu akıllara geldi. Öğrenciler, soruların yayınlanmasıyla puanlarının kaç olduğunu merak etmeye başladılar. Teog soruları erişim, Teog 2 puan hesaplama, Teog ne zaman açıklanacak gibi soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Temel eğitimden ortaöğretime geçiş sınavı olan Teog sınavının 2. oturumu 26-27 Nisan’da yapıldı. Sınav bitiminin ardından Teog sınav soruları yayınlandı mı sorusu akıllara geldi. Öğrenciler, soruların yayınlanmasıyla puanlarının kaç olduğunu merak etmeye başladılar. Teog soruları erişim, Teog 2 puan hesaplama, Teog ne zaman açıklanacak gibi soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinde 26-27 Nisan’da yapılan Teog sınavının 2. Oturumunun sorularını açıkladı.Öğrenciler sorulara bakarak ne cevap verdiklerini hatırlayabilir, puanlarını tahmini olarak hesaplayabilirler.

Teog puan hesaplama nereden yapılır?

Sınav sonuçları resmi olarak açıklanmadan önce Milli Eğitim Bakanlığı’nın kullanıma sunduğu Teog puan hesaplama sistemi sayesinde öğrenciler, puanlarını tahmini olarak hesaplayabilirler. Bunun için aşağıdaki linkten Teog puan hesaplama ekranına giriş yapılması gerekiyor.

TEOG Sonuçları Sayfası İçin Tıkla

TEOG PUAN HESAPLAMA SİSTEMİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ..

Teog sonuçları ne zaman açıklanacak?

26-27 Nisan tarihinde yapılan TEOG 2. dönem sınavlarının sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının belirlemiş olduğu takvime göre Haziran ayı içerisinde açıklanacak.

Yerleştirme başvuruları ise Temmuz ayının ilk veya ikinci haftasında başlayabilir.

Teog 1. sınav sonucu ve 2. sınav sonucunun yanı sıra okullarda yapılacak sınavların ardından hepsinin ortalaması alınarak lise puanı hesaplanır. Daha sonra lise taban puanları 2017 ye bakarak hangi liseye girilebileceği tahmini olarak görülebilir ve tercihler yapılabilir.

26-27 Nisan 2017 TEOG Soruları Nasıl Olacak Zor mu Kolay mı?

2.Dönem TEOG soruları merak ediliyor. Öğrenciler sınava girecek soruyorlar. 2.TEOG sınavları 26-27 Nisan tarihlerinde yapılacak…Eğitim Uzmanı Hatice Yılmaz, “8. sınıf öğrencilerinin sınav için form tutmaya başlamaları gerekiyor” diyor. 26-27 Nisan 2017 TEOG Soruları Nasıl Olacak Zor mu Kolay mı Olacak?

57026d3367b0a94b28e08145

2.TEOG’da öğrencileri en çok zorlayacak sınav “TÜRKÇE” olacaktır

Bu yıl ikinci etabı 26-27 Nisan’da gerçekleşecek sınav ile ilgili öğrencilerin üzerine düşen sorumluluklar nelerdir? Sınava nasıl hazırlanmak gerekiyor? TEOG Sınav konuları soruları hangi konulardan gelecek? Bu soruları Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Uzmanı Hatice Yılmaz yanıtladı.

Hatice Yılmaz; “Hazırlık sürecini sağlıklı geçiren ve akademik olarak tüm derslerden gerekli konuları tamamlamış olan bir öğrenci mutlaka başarır” dedi.

26-27 Nisan 2017 tarihinde yapılacak 2.TEOG sınavında öğrenciler birinci gün Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İkinci gün Fen Bilimleri, TC İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil den sorumludurlar. Peki TEOG soruları zor mu olacak kolay mı?

 

İkinci TEOG’da öğrencilerin en çok zorlayacak sınav “Türkçe” olacaktır

Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Uzmanı Hatice Yılmaz, İkinci TEOG’da öğrencilerin en çok zorlanma ihtimalinin olduğu dersin Türkçe olabileceğinin altını çizdi. Yılmaz, “Türkçe ile ilgili konulara yönelik kavramlar ve her kavrama yönelik alt bilgilerin çokluğu öğrencilerin TEOG’da Türkçeden zorlanmalarına neden olmaktadır” dedi.

Hatice Yılmaz, “öğrencilerin Türkçe dersinden başarılı olabilmeleri için öncelikle okuma, anlama, yorumlama ve okuduklarından çıkarım yapabilme becerilerinin gelişmiş olması gerekmektedir. Bu beceriler öğrencinin öğrenim hayatı boyunca edinmiş olması gereken becerilerdir. Aynı şekilde matematik her yıl eski bilgilerin üzerine yeni bilgiler eklenerek öğrenilen bir derstir. Müfredat programı hazırlanırken her yıl öğrencinin bir önceki yıl öğrendiği konuları unutmadığı düşünülerek oluşturulur. Öğrencinin 8. sınıf matematik konularını anlayıp kavrayabilmesi 5.,6. ve 7. Sınıf bilgilerinin de eksiksiz olmasını gerektirir. Türkçe ve Matematik derslerinde başarılı olan dili ve matematiksel kavramları kullanma becerileri gelişmiş öğrencilerin tüm derslerde başarılı olma ihtimali oldukça yüksektir” dedi.

Sınava kadar olan sürede öğrenciler ve yapmalı?

Öğrencilerin öncelikle MEB Talim ve Terbiye Kurulunun sayfasından sınavda sorumlu oldukları ünite, konu ve kazanımları gösterir tabloları inceleyip sınava bu kazanımları bilerek çalışmaları gerekiyor.

İkinci olarak çalışmaya başladıkları her konu ile ilgili fark ettikleri bilgi eksiklerini geçmiş yıllarından kitaplarından tamamlama alışkanlığı edinmeleri gerekiyor.

Matematiksel işlem gerektirmeyen dersleri daha etkin öğrenmek için ertesi gün derste işlenecek konuyu en az iki defa okuyarak derse girmiş olmaları, dersi dikkatle dinleyip anlamadıklarını sormaları ve öğretmenin önemle üzerinde durduğu bölümleri işaretleyerek tekrarını yaparken bu bölümleri dikkatle çalışmaları gerekiyor.

Sayısal işlem gerektiren derslerde başarı için derse katılmak, sınıfta çözülen tüm soruların çözümünü deftere kaydetmek ve işlemleri yapmaya özel önem vermek gerekiyor. Elbette günün tekrarı ve ödevleri günü gününe yapmak öğrenilen bilgileri geliştirmek için farklı kaynaklardan soru çözmek sınava hazırlanmanın olmazsa olmazlarıdır.

TEOG Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Sınavlara hazırlanırken öğrencilerin en çok yaptığı hata ise kendilerine uyguladıkları testlerde yanlış çözdükleri soruların doğrusunu öğrenmek için çaba harcamamalarıdır. Oysa bizi başarılı yapan yaptığımız yanlışları doğruya çevirmektir. TEOG sonuçları e okul ile eş zamanlı olarak sayfamızda olacak.

2.Dönem TEOG Soruları Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2. Dönem TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak 2017

26 Nisan tarihinde yapılan Türkçe Matematik Din Kültürü ile 27 Nisan’da yapılan Fen ve Teknoloji İngilizce İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük sınavı 2016 TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak. Sınav sonuçları ocak ayının ilk haftasında e okul veli bilgilendirme sisteminde açıklanacak.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen merkezi ortak sınavların ikinci gün oturumları da sona erdi.


Yurt içinde 970 merkez, 16 bin 237 okul, 91 bin 349 salonda, yurt dışında ise 7 ülke, 14 merkez, 22 okulda gerçekleştirilen sınavlarda 200 bin öğretmen görev yaptı.

1 milyon 174 bin 427 öğrencinin katılımı için hazırlık yapılan sınavda, özel gereksinimlerini belgelendiren ve bilgileri süresinde modüle işlenen bir öğrenci hastanede, 152 öğrenci evde, 9 bin 317 öğrenci tek kişilik sınıfta sınava alınacak. Yurt içi ve yurt dışındaki merkezlerde her iki gün yapılacak oturumlar saat 09.00, 10.10 ve 11.20’de başlayacak. Teneffüs araları, 20 dakika olacak. Sınav uygulaması tüm merkezlerde eş zamanlı gerçekleştirildi.

Öğrenciler, bugünkü oturumda, fen ve teknoloji, T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınava girecek. İngilizce testini yurt içinde 1 milyon 153 bin 995, yurt dışında 860 öğrenci, Fransızca testini 383 öğrenci, Almanca testini 369 öğrenci, İtalyanca testini de 11 öğrenci yanıtladı. TEOG sınav sonuçları haziran ayının ilk haftasında açıklanacak.

Her ders için dört seçenekli çoktan seçmeli testlerden oluşan 20 soruluk A, B, C, D kitapçık türleri kullanılacak ve her bir ders yazılısının süresi 40 dakika olacak. Öğrenciler, olağanüstü haller ve özel durumlar dışında kendi okullarında belirlenen sınıflarda sınava alınacak.

Öğrenciler, bilgisayar özelliği bulunan her türlü cihazlar ve saat fonksiyonu dışında özellikleri olan saatler ile sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz veya radyo gibi iletişim araçları ile sınava giremeyecek. Bunları bulundurduğu tespit edilen öğrencinin sınavı, sınav kurallarının ihlali gerekçesiyle sınav salonundaki görevlilerce hazırlanan tutanakla geçersiz sayılacak.

26-27 Nisan 2017 TEOG Sınav Sonuçları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2. Dönem TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2017

Ortaokul son sınıf öğrencilerinin girdiği Merkezi Ortak sınavlar 2. Dönem TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak 2017 MEB takvimi belli oldu mu?

Okullarda artık tatil havasına girilen bu günlerde 8. sınıf öğrencileri için ayrı bir heyecan yaşanıyor. TEOG sınav sonuçları 2017 e okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden haziran ayının ilk haftası içerisinde açıklanacak. Şu anda e-okul’da 2. sınav notları bölümü boş, oraya TEOG puanları gelecek. TEOG sonuçları yazın başlayacak olan lise tercihleri için önemli olduğu kadar takdir teşekkür hesaplama işlemleri için de oldukça önemli zira, bu notlar olmadan karne dahi verilemez. Bu sebeple MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) sonuçları açıklama noktasında aceleci davranmak zorunda.

TEOG Puanlarının Açıklanması Gecikir mi?

Bu sene TEOG soruları için açılan dava olmadığı için, sonuçlar vaktinde ve hatta daha erken açıklanacaktır. Haziranın ilk haftasında yani karnelerden en az 10 gün kadar önce açıklanmış olmasını bekliyoruz.

TEOG Sonuçları Sorgulama Sayfası İçin Tıkla

TEOG Lise Taban Puanları İçin Tıkla

Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Mahkeme Kararı 2017 e Okul

Milyonlarca öğrenci ve onların velileri E Okul TEOG sınav sonuçları için ekran başına geçti. Daha önce MEB tarafından ocak ayının ilk haftasında açıklanacağı belirtilen TEOG Yerleştirme puanları görünen o ki, mahkeme kararı sonrası açıklanacak. Çünkü, birkaç soru için dava açılmış durumda. Öğrencilerde büyük bir hayal kırıklığına sebep olan bu durumun sebebi neydi ve bundan sonra ne olacak, 1. Dönem 2016 2017 TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

teog mahkeme

Mahkeme Sonucu Beklenecek

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada söz konusu ertelemenin nedeni TEOG sınavındaki bir sorunun hatalı olduğu gerekçesiyle, yargıya taşınması. Haliyle, mahkemeden çıkacak sonuç oldukça önemli. MEB, bu durumda sonuçları açıklayamaz. Eğer açıklarsa, ola ki soru iptal olursa, tüm hesaplamalar yeniden yapılmak zorunda kalacak. Bu da büyük bir kaosu beraberinde getirir. Yani MEB’in şu an doğruyu yaptığını söyleyebiliriz.

TEOG Sonuçları Çok Gecikir mi?

Öğrencilerin telaşa kapılmasına gerek yok, zira MEB, zaten sonuçları karnelerden önce her halukarda açıklayacak. Bu durumda en geç 15 Ocak tarihine kadar açıklanmış olacak.. Bu kadar sürede de mahkeme kesinlikle kararını çoktan vermiş olacaktır. Büyük kitleleri ilgilendiren, böylesine önemli davalarda mahkeme organları daha hızlı hareket etmektedirler. Yani eokul-meb.com olarak bizim öngörümüz, 15 Ocak tarihini görmeden sonuçlar açıklanacaktır.

TEOG sınav sonuçları için sitemizi takipte kalın, gelişmelerden anında haberdar olun…

eokul-meb.com

2015 TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Mahkeme Kararı

Bugün milyonlarca öğrenci ve onların velileri TEOG sınav sonuçları için ekran başına geçmişti. Daha önce MEB tarafından 24 Haziran’da açıklanacağı belirtilen TEOG Yerleştirme puanları ne yazı ki, son dakika açıklaması ile ertelendi. Öğrencilerde büyük bir hayal kırıklığına sebep olan bu durumun sebebi neydi ve bundan sonra ne olacak, 2015 TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

teog mahkeme

Mahkeme Sonucu Beklenecek

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada söz konusu ertelemenin nedeni TEOG sınavındaki bir sorunun hatalı olduğu gerekçesiyle, yargıya taşınması. Haliyle, mahkemeden çıkacak sonuç oldukça önemli. MEB, bu durumda sonuçları açıklayamaz. Eğer açıklarsa, ola ki soru iptal olursa, tüm hesaplamalar yeniden yapılmak zorunda kalacak. Bu da büyük bir kaosu beraberinde getirir. Yani MEB’in şu an doğruyu yaptığını söyleyebiliriz.

TEOG Sonuçları Çok Gecikir mi?

Öğrencilerin telaşa kapılmasına gerek yok, zira MEB, zaten tercihleri 6 Temmuz’da almaya başlayacaktı. Bu durumda yaklaşık 2 haftalık bir süre var tercihlere. Bu kadar sürede de mahkeme kesinlikle kararını çoktan vermiş olacaktır. Büyük kitleleri ilgilendiren, böylesine önemli davalarda mahkeme organları daha hızlı hareket etmektedirler. Yani eokul-meb.com olarak bizim öngörümüz, temmuz ayını görmeden sonuçlar açıklanacaktır.

TEOG sınav sonuçları için sitemizi takipte kalın, gelişmelerden anında haberdar olun…

eokul-meb.com

TEOG 3. Nakil Sonuçları Sorgulama 2016 Lise Nakil Sonuçları MEB

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, TEOG nakil sonuçları ile ilgili bir son dakika açıklaması yaptı ve TEOG lise nakil sonuçları için bugünün tarihini verdi. İşte 2016 TEOG nakil sonuçları ne zaman açıklanacak takvimi şu şekilde öğrenebilirsiniz.

57026d3367b0a94b28e08145

2016 TEOG 1. nakil sonuçları bugün ilan edilecek ve Temel Öğretimden Orta Öğretime Geçiş kapsamında tüm Türkiye’de öğrencilerin ortaöğretimde hangi okulda okuyacakları belli olacak. Öğrenciler TEOG nakil sonuçlarını E-okul platformundan öğrenebilecekler.

Hatırlanacağı üzere TEOG nakil sonuçları 22 Ağustos Pazartesi günü açıklanıyor, 2. nakil sonuçları ise 29 Ağustos’ta belli olacak. Son olarak Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz sonuçların bugün ilan edileceğini açıkladı.

Yerleştirme esasları nasıl olacak?

MEB’in TEOG klavuzundaki bilgilere göre;

1) Yerleştirme alanında okul kontenjan listeleri MEB’in kendi sitesinden yayımlanma durumunda olacaktır.

2) Öğrencilerin yerleştirme durumunda puanlar eşitse, ilk olarak AOSP’a bakılacaktır. Eşitlik devame diyorsa, zaman sırasıyla  8’inci, 7’nci ve 6’ncı sınıflardaki YBP üstünlüğüne bakılacaktır. Orada da eşitlik devam ediyorsa, öğrencinin devamsızlığı baz alınacaktır. Devamsızlık konusunda da eşitlik bozulmuyorsa en son olarak doğum tarihi küçük olan öğrenciye hak verilir.

3) Özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciye “kaynaştırma yolu” sistemi üzerinden hareket edilecek. Öğrencinin geçiş ve nakillerine göre yapılacak olan işlemler dikkate alınaraktan; engel durumu ile ikamet adresi baz alınarak nadolu  liseleri,  anadolu  imam hatip  liseleri, mesleki ve teknik anadolu liseleri, çok programlı anadolu liseleri ile
mesleki ve teknik eğitim merkezlerine yerleştirme olacaktır.

4) Tercih yapmayan öğrenciler, ikametgah adresine göre en yakın ortaokula göre işleme tabi tutulacaktır.

TEOG NAKİL YERLEŞTİRME TAKVİMİ

MEB’in güncellenen takvimine göre yerleştirme sonuçlarının ilanından sonra boş kontenjanlar 15 Ağustos 2016 tarihinde başlayacak. Yerleştirmeye esas 1. nakil tercih başvuruları da 15 – 19 Ağustos aralığında alınacak. 22 Ağustos’ta TEOG 1. nakil yerleştirme sonuçları ilan edilecek ve bu tarihtan 26 Ağustos’a kadar yerleştirmeye esas 2. nakil tercih başvuruları alınacak. 29 Ağustos’ta TEOG 2. nakil yerleştirme sonuçları ilan edilecek ve 29 Ağustos – 2 Eylül 3. ve son nakil başvuru haftası olacak. Son nakil başvurlarının sonuçları da 5 Eylül’de ilan edilecek. İşte 2016 TEOG yerleştirme, nakil ve kontenjan takvimi…

Yerleştirme Sonuçlarının İlanı 12 Ağustos 2016
Boş Kontenjanların İlan Edilmesi 15 Ağustos 2016
Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Tercih Başvurularının Alınması 15-19 Ağustos 2016
Yerleştirmeye Esas 1. Nakil Sonuçlarının İlanı 22 Ağustos 2016
Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Tercih Başvurularının Alınması 22-26 Ağustos 2016
Yerleştirmeye Esas 2. Nakil Sonuçlarının İlanı 29 Ağustos 2016
Yerleştirmeye Esas 3. Nakil Tercih Başvurularının Alınması 29 Ağustos 2016 – 02 Eylül 2016
Yerleştirmeye Esas 3. Nakil Sonuçlarının İlanı 05 Eylül 2016
İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca İl/İlçe Sınırları İçerisinde Nakil Tercih Başvuruların Alınması 05-08 Eylül 2016
İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonları Nakil Yerleştirme Sonuçlarının İlanı 09 Eylül 2016
2016-2017 Öğretim Yılı Açılışı 19 Eylül 2016

TEOG Nakil Sonuçları Sorgulama Sayfası İçin Tıkla

BOŞ KONTENJANLAR NASIL ÖĞRENİLİR VE NAKİL BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

MEB’in takvimine göre 15 Ağustos Pazartesi günü açıklanacak boş kontenjanlar e-okul platformundan öğrenilecek. 15 Ağustos’ta başlayacak ilk nakil haftasında da nakil başvuru işlemleri yine e-okul üzerinden gerçekleştirilecek. Boş kontenjan sorgulama ve nakil başvuru sayfaları açıldığında https://teog-sonuclari.eokul-meb.com’da yayımlanacak TEOG 2016 haberlerinden direkt olarak söz konusu sayfalara erişebileceksiniz.

TEOG Tercih Sonuçları Saat Kaçta Belli Olacak? Tıkla Öğren

TEOG Lise Nakil Sonuçları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2016 TEOG Sonuçları Saat Kaçta Açıklanacak? e Okul Öğren

TEOG sonuçları saat kaçta açıklanacak, MEB açıklama yaptı. Buna göre TEOG sınav sonuçları 29 Haziran 2016 Çarşamba günü açıklanacak. 2015-2016 öğretim yılı sonunda ortaokulların 8´inci sınıfını bitiren ve Millî Eğitim Bakanlığına bağlı herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleştirilecek öğrenciler için hazırlanan ve taslağı şubat ayında görüşe açılan “Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu” yayımlandı.

Peki TEOG sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sonuçların bugün içerisinde saat 10:00’dan sonra her an açıklanmasını bekliyoruz.

teog

Yeni kılavuza göre, 8’inci sınıfta öğrenim gören ve tercihte bulunan tüm öğrencilerin ortaöğretim kurumlarına yerleştirme işlemleri, tercihleri doğrultusunda, okul kontenjanlarına göre Yerleştirmeye Esas Puan (YEP) üstünlüğü esas alınarak yapılacak.

Tek tip ve bir defa tercih alınarak yerleştirme yapılacak. Yedek yerleştirme yapılmayacak. TEOG sonuçları sonrası Öğrencilere 25 okul tercih hakkı verilecek. Tercih başvurusunda bulunmayan öğrencinin kaydı otomatik olarak açık öğretim kurumlarına yapılacak. Özel öğretim kurumlarına kesin kaydını yapmış olanlar tercih hakkını kullanmış sayılacak. Hiçbir tercihine yerleşemeyen öğrenciler açık öğretim kurumlarına yerleştirilecek.

TEOG Lise Nakiller nasıl yapılacak?

Yerleştirmeye esas nakil işlemleri sırasında, tüm öğrenciler yerleştirmeye esas nakil isteğinde bulunabilecek.

Yerleştirmeye esas nakil işlemi sonucu okul değiştiren güzel sanatlar ve spor lisesi öğrencileri, bu okuldaki hakkından vazgeçmiş sayılacak. Yerleştirmeye esas nakil başvurusunda, 3 tercih alınabilecek. Her okul için boş kontenjan şartı aranmaksızın tercih yapılabilecek. Yerleştirmeye esas nakillerde, il veya ilçe sınırlaması bulunmayacak. Yerleştirmeye esas nakillere isteyen öğrenciler başvuru yapabilecek.

Velinin isteği halinde yerleştirmeye esas nakil için alınacak 3 tercih, üç nakil yerleştirmesi dönemi için geçerli olabilecek.

Açık ortaöğretim kurumuna yerleştirilen öğrenciler için 7-10 Eylül´de, istemeleri halinde il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruları alınarak, 11 Eylül´de nakil yerleştirmesi yapılabilecek. Bu işlemin ardından yerleştirme işlemi tamamlanacak ve 14 Eylül´de eğitim öğretime başlanacak.

TEOG Ortak sınav puanları e-okul’da açıklanmıştı

Millî Eğitim Bakanlığı, tercih ve yerleştirme sürecine ilişkin takvimi de belirledi. Buna göre, 8 Haziran´da ortak sınav puanları ilan edildi. Tercihlere esas kontenjan tabloları ile 8. sınıf Yerleştirmeye Esas Puanları (YEP) 29 Haziran´da ilan edilecek. TEOG kapsamında yapılan merkezi sınavlarının tamamını veya bir kısmını kullanan özel okulların kayıt işlemleri ise 30 Haziran – 14 Temmuz´da tamamlanacak. Güzel sanatlar lisesi ve spor liselerine öğrenci kayıtları da 22 Temmuz´da yapılacak.

TEOG Yerleştirme sonuçları 8 Ağustos´ta ilan edilecek

Öğrencilerin liselere yerleştirme işlemleri için 15-25 Temmuz´da saat 13.00´e kadar tercihler alınacak.

Yerleştirme sonuçları, 8 Ağustos´ta ilan edilecek. Yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları, 3 dönem halinde yapılacak. Buna göre, ilk nakil başvuruları, 9-15 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçları 19 Ağustos´ta açıklanacak. Nakil tercihlerinde 2. dönem başvuruları ise 19-23 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçlar 26 Ağustos´ta duyurulacak. 3. dönem yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları da 26 – 31 Ağustos’ta yapılacak ve sonuçlar 5 Eylül´de açıklanacak.

Öte yandan, il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruları 8-8 Eylül´de alınacak ve sonuçları da 9 Eylül´de ilan edilecek.

Kılavuz için tıklayınız.