TEOG YEP Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2017 Yerleştirme Puanları

TEOG yerleştirme heyecanı başlıyor. TEOG tercih tarihleri ve YEP puanları yani yerleştirme puanı takvimi belli oldu. Peki, TEOG YEP sonuçları ne zaman açıklanacak?

TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

TEOG ikinci dönem sınavı 26-27 Nisan tarihleri arasında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleşti. İkinci oturumun ardından sınav sonuçları yayımlandı. Şimdi ise 30 Haziran’da TEOG YEP Yerleştirme puanları belli olacak daha sonra tercih süreci başlayacak.

TEOG SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

İyi bir lise hayali ile yanıp tutuşan öğrenciler büyük bir sabırsızlıkla TEOG Yerleştirme puanı YEP sonuçlarını bekliyorlar. Sınav sonuçlarının ise edinilen bilgiye göre 30 Haziran 2017 Cuma günü açıklanacak. Sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz aşağıdaki linke tıklayınız.

TEOG SINAV SONUÇLARI

TEOG SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

TEOG yazılı sınav sonuçları e-okul.meb.gov.tr sitesinden açıklanacak. Sonuçlar açıklandığı anda veliler ve öğrenciler siteye girerek “Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş” yapmaları gerekmektedir.

Ardından Öğrenci T.C. Kimlik No ve Öğrenci Okul No kutucuklarına doğru bilgileri girdikten sonra e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ne giriş yapabilirler. e-Okul VBS üzerinden sadece sınav sonuçları değil aynı zamanda öğrencinin en son devamsızlık ve not bilgisine de ulaşılabiliyor.

2017 TEOG Yerleştirme Takvimi – TEOG Tercihleri Ne Zaman Yapılacak Sonuçların Tarihi

TEOG Sonuçları Öğrenmek İçin Tıkla

2017 TEOG YEP Sonuçları Hakkında Soru ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

TEOG Sonuçları Sorgulama e Okul 2 Dönem TEOG Puanları

Temel eğitimden ortaöğretime geçiş sınavı olan Teog sınavının 2. oturumu 26-27 Nisan’da yapıldı. Sınav bitiminin ardından teog sınav soruları yayımlandı mı sorusu akıllara geldi. Öğrenciler, soruların yayınlanmasıyla puanlarının kaç olduğunu merak etmeye başladılar. Teog soruları erişim, Teog 2 puan hesaplama, Teog ne zaman açıklanacak gibi soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Temel eğitimden ortaöğretime geçiş sınavı olan Teog sınavının 2. oturumu 26-27 Nisan’da yapıldı. Sınav bitiminin ardından Teog sınav soruları yayınlandı mı sorusu akıllara geldi. Öğrenciler, soruların yayınlanmasıyla puanlarının kaç olduğunu merak etmeye başladılar. Teog soruları erişim, Teog 2 puan hesaplama, Teog ne zaman açıklanacak gibi soruların cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanlığı resmi sitesinde 26-27 Nisan’da yapılan Teog sınavının 2. Oturumunun sorularını açıkladı.Öğrenciler sorulara bakarak ne cevap verdiklerini hatırlayabilir, puanlarını tahmini olarak hesaplayabilirler.

Teog puan hesaplama nereden yapılır?

Sınav sonuçları resmi olarak açıklanmadan önce Milli Eğitim Bakanlığı’nın kullanıma sunduğu Teog puan hesaplama sistemi sayesinde öğrenciler, puanlarını tahmini olarak hesaplayabilirler. Bunun için aşağıdaki linkten Teog puan hesaplama ekranına giriş yapılması gerekiyor.

TEOG Sonuçları Sayfası İçin Tıkla

TEOG PUAN HESAPLAMA SİSTEMİNE BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ..

Teog sonuçları ne zaman açıklanacak?

26-27 Nisan tarihinde yapılan TEOG 2. dönem sınavlarının sonuçları Milli Eğitim Bakanlığının belirlemiş olduğu takvime göre Haziran ayı içerisinde açıklanacak.

Yerleştirme başvuruları ise Temmuz ayının ilk veya ikinci haftasında başlayabilir.

Teog 1. sınav sonucu ve 2. sınav sonucunun yanı sıra okullarda yapılacak sınavların ardından hepsinin ortalaması alınarak lise puanı hesaplanır. Daha sonra lise taban puanları 2017 ye bakarak hangi liseye girilebileceği tahmini olarak görülebilir ve tercihler yapılabilir.

2. Dönem TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak 2017

26 Nisan tarihinde yapılan Türkçe Matematik Din Kültürü ile 27 Nisan’da yapılan Fen ve Teknoloji İngilizce İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük sınavı 2016 TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak. Sınav sonuçları ocak ayının ilk haftasında e okul veli bilgilendirme sisteminde açıklanacak.

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında, 8. sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen merkezi ortak sınavların ikinci gün oturumları da sona erdi.


Yurt içinde 970 merkez, 16 bin 237 okul, 91 bin 349 salonda, yurt dışında ise 7 ülke, 14 merkez, 22 okulda gerçekleştirilen sınavlarda 200 bin öğretmen görev yaptı.

1 milyon 174 bin 427 öğrencinin katılımı için hazırlık yapılan sınavda, özel gereksinimlerini belgelendiren ve bilgileri süresinde modüle işlenen bir öğrenci hastanede, 152 öğrenci evde, 9 bin 317 öğrenci tek kişilik sınıfta sınava alınacak. Yurt içi ve yurt dışındaki merkezlerde her iki gün yapılacak oturumlar saat 09.00, 10.10 ve 11.20’de başlayacak. Teneffüs araları, 20 dakika olacak. Sınav uygulaması tüm merkezlerde eş zamanlı gerçekleştirildi.

Öğrenciler, bugünkü oturumda, fen ve teknoloji, T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil derslerinden sınava girecek. İngilizce testini yurt içinde 1 milyon 153 bin 995, yurt dışında 860 öğrenci, Fransızca testini 383 öğrenci, Almanca testini 369 öğrenci, İtalyanca testini de 11 öğrenci yanıtladı. TEOG sınav sonuçları haziran ayının ilk haftasında açıklanacak.

Her ders için dört seçenekli çoktan seçmeli testlerden oluşan 20 soruluk A, B, C, D kitapçık türleri kullanılacak ve her bir ders yazılısının süresi 40 dakika olacak. Öğrenciler, olağanüstü haller ve özel durumlar dışında kendi okullarında belirlenen sınıflarda sınava alınacak.

Öğrenciler, bilgisayar özelliği bulunan her türlü cihazlar ve saat fonksiyonu dışında özellikleri olan saatler ile sözlük, hesap cetveli, hesap makinesi, çağrı cihazı, cep telefonu, telsiz veya radyo gibi iletişim araçları ile sınava giremeyecek. Bunları bulundurduğu tespit edilen öğrencinin sınavı, sınav kurallarının ihlali gerekçesiyle sınav salonundaki görevlilerce hazırlanan tutanakla geçersiz sayılacak.

26-27 Nisan 2017 TEOG Sınav Sonuçları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Mahkeme Kararı 2017 e Okul

Milyonlarca öğrenci ve onların velileri E Okul TEOG sınav sonuçları için ekran başına geçti. Daha önce MEB tarafından ocak ayının ilk haftasında açıklanacağı belirtilen TEOG Yerleştirme puanları görünen o ki, mahkeme kararı sonrası açıklanacak. Çünkü, birkaç soru için dava açılmış durumda. Öğrencilerde büyük bir hayal kırıklığına sebep olan bu durumun sebebi neydi ve bundan sonra ne olacak, 1. Dönem 2016 2017 TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

teog mahkeme

Mahkeme Sonucu Beklenecek

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada söz konusu ertelemenin nedeni TEOG sınavındaki bir sorunun hatalı olduğu gerekçesiyle, yargıya taşınması. Haliyle, mahkemeden çıkacak sonuç oldukça önemli. MEB, bu durumda sonuçları açıklayamaz. Eğer açıklarsa, ola ki soru iptal olursa, tüm hesaplamalar yeniden yapılmak zorunda kalacak. Bu da büyük bir kaosu beraberinde getirir. Yani MEB’in şu an doğruyu yaptığını söyleyebiliriz.

TEOG Sonuçları Çok Gecikir mi?

Öğrencilerin telaşa kapılmasına gerek yok, zira MEB, zaten sonuçları karnelerden önce her halukarda açıklayacak. Bu durumda en geç 15 Ocak tarihine kadar açıklanmış olacak.. Bu kadar sürede de mahkeme kesinlikle kararını çoktan vermiş olacaktır. Büyük kitleleri ilgilendiren, böylesine önemli davalarda mahkeme organları daha hızlı hareket etmektedirler. Yani eokul-meb.com olarak bizim öngörümüz, 15 Ocak tarihini görmeden sonuçlar açıklanacaktır.

TEOG sınav sonuçları için sitemizi takipte kalın, gelişmelerden anında haberdar olun…

eokul-meb.com

2015 TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak? Mahkeme Kararı

Bugün milyonlarca öğrenci ve onların velileri TEOG sınav sonuçları için ekran başına geçmişti. Daha önce MEB tarafından 24 Haziran’da açıklanacağı belirtilen TEOG Yerleştirme puanları ne yazı ki, son dakika açıklaması ile ertelendi. Öğrencilerde büyük bir hayal kırıklığına sebep olan bu durumun sebebi neydi ve bundan sonra ne olacak, 2015 TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak?

teog mahkeme

Mahkeme Sonucu Beklenecek

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada söz konusu ertelemenin nedeni TEOG sınavındaki bir sorunun hatalı olduğu gerekçesiyle, yargıya taşınması. Haliyle, mahkemeden çıkacak sonuç oldukça önemli. MEB, bu durumda sonuçları açıklayamaz. Eğer açıklarsa, ola ki soru iptal olursa, tüm hesaplamalar yeniden yapılmak zorunda kalacak. Bu da büyük bir kaosu beraberinde getirir. Yani MEB’in şu an doğruyu yaptığını söyleyebiliriz.

TEOG Sonuçları Çok Gecikir mi?

Öğrencilerin telaşa kapılmasına gerek yok, zira MEB, zaten tercihleri 6 Temmuz’da almaya başlayacaktı. Bu durumda yaklaşık 2 haftalık bir süre var tercihlere. Bu kadar sürede de mahkeme kesinlikle kararını çoktan vermiş olacaktır. Büyük kitleleri ilgilendiren, böylesine önemli davalarda mahkeme organları daha hızlı hareket etmektedirler. Yani eokul-meb.com olarak bizim öngörümüz, temmuz ayını görmeden sonuçlar açıklanacaktır.

TEOG sınav sonuçları için sitemizi takipte kalın, gelişmelerden anında haberdar olun…

eokul-meb.com

TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2016 2. Dönem

MEB tarafından yapılan 2. dönem 2016 TEOG sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Bugünlerde birçok öğrencinin merak ettiği husus bu. 8. sınıf öğrencileri artık lise tercihleri konusunda hazırlıklara başlıyor. Zira 2. dönem Teog sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu cevabını buldu.

Haziran ayının ilk haftasında ortak sınav sonuçları belli olacak. E Okul Veli Bilgilendirme sistemi üzerinde açıklanacak olan TEOG sonuçları sonrasında yerleştirme puanları belli olacak akabinde tercih maratonu başlayacak. Bu çileli tercih süreci ise hemen hemen eylül ayına kadar devam edecek. Çünkü birkaç defa yerleştirme yapılacak, bunlara ek olarak nakiller de olacak.

Öğrencilerimize tavsiyemiz TEOG sitemiz üzerinden ilgili puanlar ve yüzdelik dilimler doğrultusunda tercihlerini yapmalarıdır. Ve mutlaka okul rehber öğretmenlerinden ya da uzman eğitmenlerden tercih süresince destek almalarıdır. Unutmayın ki, geleceğinize şekil verme noktasında en önemli karar verme aşamasında bulunmaktasınız.

Bizler e okul sitesi olarak Teog sınav sonuçları açıklanır açıklanmaz sitemizden duyuracağız.

27-28 Nisan 2016 TEOG Sonuçları Hakkında Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

2015 TEOG Sonuçları Açıklanıyor

TEOG sonuçları ne zaman açıklanacak, MEB açıklama yaptı. Buna göre TEOG sınav sonuçları 8 Haziran 2015 Pazartesi günü açıklanacak. 2014-2015 öğretim yılı sonunda ortaokulların 8´inci sınıfını bitiren ve Millî Eğitim Bakanlığına bağlı herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleştirilecek öğrenciler için hazırlanan ve taslağı şubat ayında görüşe açılan “Ortaöğretim Kurumlarına Geçiş Uygulaması Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu” yayımlandı.

Yeni kılavuza göre, 8’inci sınıfta öğrenim gören ve tercihte bulunan tüm öğrencilerin ortaöğretim kurumlarına yerleştirme işlemleri, tercihleri doğrultusunda, okul kontenjanlarına göre Yerleştirmeye Esas Puan (YEP) üstünlüğü esas alınarak yapılacak.

Tek tip ve bir defa tercih alınarak yerleştirme yapılacak. Yedek yerleştirme yapılmayacak. TEOG sonuçları sonrası Öğrencilere 25 okul tercih hakkı verilecek. Tercih başvurusunda bulunmayan öğrencinin kaydı otomatik olarak açık öğretim kurumlarına yapılacak. Özel öğretim kurumlarına kesin kaydını yapmış olanlar tercih hakkını kullanmış sayılacak. Hiçbir tercihine yerleşemeyen öğrenciler açık öğretim kurumlarına yerleştirilecek.

 

TEOG Lise Nakiller nasıl yapılacak?

Yerleştirmeye esas nakil işlemleri sırasında, tüm öğrenciler yerleştirmeye esas nakil isteğinde bulunabilecek.

Yerleştirmeye esas nakil işlemi sonucu okul değiştiren güzel sanatlar ve spor lisesi öğrencileri, bu okuldaki hakkından vazgeçmiş sayılacak. Yerleştirmeye esas nakil başvurusunda, 3 tercih alınabilecek. Her okul için boş kontenjan şartı aranmaksızın tercih yapılabilecek. Yerleştirmeye esas nakillerde, il veya ilçe sınırlaması bulunmayacak. Yerleştirmeye esas nakillere isteyen öğrenciler başvuru yapabilecek.

Velinin isteği halinde yerleştirmeye esas nakil için alınacak 3 tercih, üç nakil yerleştirmesi dönemi için geçerli olabilecek.

Açık ortaöğretim kurumuna yerleştirilen öğrenciler için 7-10 Eylül´de, istemeleri halinde il ve ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruları alınarak, 11 Eylül´de nakil yerleştirmesi yapılabilecek. Bu işlemin ardından yerleştirme işlemi tamamlanacak ve 14 Eylül´de eğitim öğretime başlanacak.

 

TEOG Ortak sınav puanları 8 Haziran´da e-okul’da açıklanacak

Millî Eğitim Bakanlığı, tercih ve yerleştirme sürecine ilişkin takvimi de belirledi. Buna göre, 8 Haziran´da ortak sınav puanları ilan edilecek. Tercihlere esas kontenjan tabloları ile 8. sınıf Yerleştirmeye Esas Puanları (YEP) 24 Haziran´da ilan edilecek. TEOG kapsamında yapılan merkezi sınavlarının tamamını veya bir kısmını kullanan özel okulların kayıt işlemleri ise 24 Haziran-5 Temmuz´da tamamlanacak. Güzel sanatlar lisesi ve spor liselerine öğrenci kayıtları da 10 Temmuz´da yapılacak.

 

TEOG Yerleştirme sonuçları 14 Ağustos´ta ilan edilecek

Öğrencilerin liselere yerleştirme işlemleri için 6-16 Temmuz´da saat 13.00´e kadar tercihler alınacak.

Yerleştirme sonuçları, 14 Ağustos´ta ilan edilecek. Yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları, 3 dönem halinde yapılacak. Buna göre, ilk nakil başvuruları, 17-21 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçları 24 Ağustos´ta açıklanacak. Nakil tercihlerinde 2. dönem başvuruları ise 24-28 Ağustos´ta yapılacak ve sonuçlar 31 Ağustos´ta duyurulacak. 3. dönem yerleştirmeye esas nakil tercih başvuruları da 31 Ağustos-4 Eylül´de yapılacak ve sonuçlar 7 Eylül´de açıklanacak.

Öte yandan, il veya ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca il veya ilçe sınırları içerisinde nakil tercih başvuruları 7-10 Eylül´de alınacak ve sonuçları da 11 Eylül´de ilan edilecek.

Kılavuz için tıklayınız.