26-27 Nisan 2017 TEOG Soruları Nasıl Olacak Zor mu Kolay mı?

2.Dönem TEOG soruları merak ediliyor. Öğrenciler sınava girecek soruyorlar. 2.TEOG sınavları 26-27 Nisan tarihlerinde yapılacak…Eğitim Uzmanı Hatice Yılmaz, “8. sınıf öğrencilerinin sınav için form tutmaya başlamaları gerekiyor” diyor. 26-27 Nisan 2017 TEOG Soruları Nasıl Olacak Zor mu Kolay mı Olacak?

57026d3367b0a94b28e08145

2.TEOG’da öğrencileri en çok zorlayacak sınav “TÜRKÇE” olacaktır

Bu yıl ikinci etabı 26-27 Nisan’da gerçekleşecek sınav ile ilgili öğrencilerin üzerine düşen sorumluluklar nelerdir? Sınava nasıl hazırlanmak gerekiyor? TEOG Sınav konuları soruları hangi konulardan gelecek? Bu soruları Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Uzmanı Hatice Yılmaz yanıtladı.

Hatice Yılmaz; “Hazırlık sürecini sağlıklı geçiren ve akademik olarak tüm derslerden gerekli konuları tamamlamış olan bir öğrenci mutlaka başarır” dedi.

26-27 Nisan 2017 tarihinde yapılacak 2.TEOG sınavında öğrenciler birinci gün Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İkinci gün Fen Bilimleri, TC İnkilap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil den sorumludurlar. Peki TEOG soruları zor mu olacak kolay mı?

 

İkinci TEOG’da öğrencilerin en çok zorlayacak sınav “Türkçe” olacaktır

Oğuzkaan Koleji Yönetim Kurulu Üyesi ve Eğitim Uzmanı Hatice Yılmaz, İkinci TEOG’da öğrencilerin en çok zorlanma ihtimalinin olduğu dersin Türkçe olabileceğinin altını çizdi. Yılmaz, “Türkçe ile ilgili konulara yönelik kavramlar ve her kavrama yönelik alt bilgilerin çokluğu öğrencilerin TEOG’da Türkçeden zorlanmalarına neden olmaktadır” dedi.

Hatice Yılmaz, “öğrencilerin Türkçe dersinden başarılı olabilmeleri için öncelikle okuma, anlama, yorumlama ve okuduklarından çıkarım yapabilme becerilerinin gelişmiş olması gerekmektedir. Bu beceriler öğrencinin öğrenim hayatı boyunca edinmiş olması gereken becerilerdir. Aynı şekilde matematik her yıl eski bilgilerin üzerine yeni bilgiler eklenerek öğrenilen bir derstir. Müfredat programı hazırlanırken her yıl öğrencinin bir önceki yıl öğrendiği konuları unutmadığı düşünülerek oluşturulur. Öğrencinin 8. sınıf matematik konularını anlayıp kavrayabilmesi 5.,6. ve 7. Sınıf bilgilerinin de eksiksiz olmasını gerektirir. Türkçe ve Matematik derslerinde başarılı olan dili ve matematiksel kavramları kullanma becerileri gelişmiş öğrencilerin tüm derslerde başarılı olma ihtimali oldukça yüksektir” dedi.

Sınava kadar olan sürede öğrenciler ve yapmalı?

Öğrencilerin öncelikle MEB Talim ve Terbiye Kurulunun sayfasından sınavda sorumlu oldukları ünite, konu ve kazanımları gösterir tabloları inceleyip sınava bu kazanımları bilerek çalışmaları gerekiyor.

İkinci olarak çalışmaya başladıkları her konu ile ilgili fark ettikleri bilgi eksiklerini geçmiş yıllarından kitaplarından tamamlama alışkanlığı edinmeleri gerekiyor.

Matematiksel işlem gerektirmeyen dersleri daha etkin öğrenmek için ertesi gün derste işlenecek konuyu en az iki defa okuyarak derse girmiş olmaları, dersi dikkatle dinleyip anlamadıklarını sormaları ve öğretmenin önemle üzerinde durduğu bölümleri işaretleyerek tekrarını yaparken bu bölümleri dikkatle çalışmaları gerekiyor.

Sayısal işlem gerektiren derslerde başarı için derse katılmak, sınıfta çözülen tüm soruların çözümünü deftere kaydetmek ve işlemleri yapmaya özel önem vermek gerekiyor. Elbette günün tekrarı ve ödevleri günü gününe yapmak öğrenilen bilgileri geliştirmek için farklı kaynaklardan soru çözmek sınava hazırlanmanın olmazsa olmazlarıdır.

TEOG Soruları ve Cevapları İçin Tıkla

Sınavlara hazırlanırken öğrencilerin en çok yaptığı hata ise kendilerine uyguladıkları testlerde yanlış çözdükleri soruların doğrusunu öğrenmek için çaba harcamamalarıdır. Oysa bizi başarılı yapan yaptığımız yanlışları doğruya çevirmektir. TEOG sonuçları e okul ile eş zamanlı olarak sayfamızda olacak.

2.Dönem TEOG Soruları Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

“26-27 Nisan 2017 TEOG Soruları Nasıl Olacak Zor mu Kolay mı?” üzerine 14 yorum

  1. Bu sene mat denemeleri çok kolay ama meb’in yayınladığı kazanım baya zor nasıl çıkacak bu sene?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir